Dermatolog

Dermatolog

Dermatologia to dziedzina medycyny zajmująca się badaniem oraz opisem struktury i funkcji skóry, a także schorzeniami skóry, włosów i paznokci oraz niektórymi chorobami ogólnoustrojowymi, ujawniającymi się przede wszystkim właśnie na skórze.

Główny podział dermatologii obejmuje:

 • dermatologię kliniczną – zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry;
 • dermatologię doświadczalną – zorientowaną na poznawanie struktury i mechanizmów funkcjonowania skóry.

Konsultacji lekarza dermatologa, wymagają przede wszystkim wszystkie nieznane zmiany na skórze: reakcje alergiczne, pokrzywki, wypryski, trądzik, łojotok. Jednakże chorób skóry, jest znacznie więcej dlatego należy przy wszelkich niepokojących objawach udać się do specjalisty czyli lekarza dermatologa. Umów się na wizytę do dermatologa w Przychodni Pramed Szczecin

 • Konsultacje lekarzy
  • dr nauk med. Elżbieta Załuga
   Przyjmuje:
   Wtorek, Czwartek,
   dr nauk med. Elżbieta Załuga +

   Doktor nauk med. Elżbieta Załuga, nasz specjalista dermatolog, ukończyła z wyróżnieniem Pomorską Akademię Medyczną, w 1992 roku kończąc drugi stopień specjalizacji w zakresie dermatologii i wenerologii.

   Od 1997 posiada stopień naukowy doktora nauk medycznych. Przez wiele lat była pracownikiem naukowym Zakładu Mikrobiologii i Kliniki Chorób Skórnych i Wenerycznych PUM. Od kilku lat pracuje wyłącznie w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej.

   Umów wizytę
  • lek. med. Teresa Butkiewicz
   Przyjmuje:
   Środa,
   lek. med. Teresa Butkiewicz +

   Dr nauk med. Teresa Butkiewicz jest wykwalifikowanym specjalistą w dziedzinie dermatologii, wenerologii i dermatologii estetycznej.

   W 1992 roku zdobyła dyplom pierwszego stopnia dermatologii i wenerologii. W roku 2000 uzyskała dyplom drugiego stopnia tej specjalizacji. Egzamin zdała z wyróżnieniem.

   W przychodni Pramed udziela konsultacji dermatologicznychwykonuje zabiegi, usuwa zmiany skórne oraz zajmuje się dermatologią estetyczną.

   Umów wizytę
  • lek. med. Iga Stasierska
   Iga Stasierska +
   Umów wizytę

Znajdź nas

PRAMED Sp. z o.o.
aleja Wyzwolenia 7
70-552 Szczecin