
LEK. MED. PAWEŁ JAKUBOWSKI
Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie w 2015 roku. Od 2016 roku związany z Oddziałem Neurochirurgii Neurotraumatologii SPWSZ w Szczecinie, gdzie jest w trakcie szkolenia specjalizacyjnego. Od czasów studiów skupiony wokół operacyjnego leczenia chorób układu nerwowego, dwukrotny laureat Konferencji Naukowych Studentów Uczelni Medycznych. Członek Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów i European Association of Neurosurgical Societies. W jego codziennej praktyce ważne jest nie tylko prawidłowe postawienie diagnozy i dobranie odpowiedniego leczenia, ale również cierpliwe i szczegółowe wyjaśnienie pacjentowi jego problemu ze zdrowiem. Stawia na całościowe podejście do leczenia neurochirurgicznego, z współpracą m.in. specjalistów leczenia rehabilitacyjnego, neurologopedycznego i neuropsychologicznego.
Na co dzień zajmujący się leczeniem operacyjnym chorób onkologicznych układu nerwowego, chorób naczyń mózgowych, zespołów bólowych kręgosłupa, następstw urazów czaszkowo-mózgowych.
Sprawdź wolne terminy
Znajdź nas
Dane Kontaktowe
Przychodnia PRAMED Sp. z o. o.
aleja Wyzwolenia 7
70-552 Szczecin
91 433 61 35
rejestracja@pramed.pl
Przychodnia Medyczna Pramed Filia
Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 42 – Wejście od ul. Świętego Ducha
70-203 Szczecin
Godziny Otwarcia
pon-pt: 07:30 – 19:00
Rejestracja Telefoniczna
08:00 – 19:00
Neurochirurg to lekarz medycyny specjalizujący się w leczeniu i diagnostyce niektórych chorób układu nerwowego. Do głównych obszarów zainteresowań neurochirurga należą: mózgowie, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe oraz układ naczyniowy dostarczający krew do tych części organizmu.
Pamiętaj, że bóle i zawroty głowy, drętwienie kończyn, bóle kręgosłupa lub omdlenia to tylko niektóre objawy, z jakimi należy zgłosić się do lekarza neurochirurga. Zadaniem lekarza neurochirurga jest zbadanie nas i zaproponowanie leczenia neurochirurgicznego.
Lekarz Neurochirurg zajmuje się takimi schorzeniami jak:
- Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa,
- Dyskopatia szyjnego, piersiowego oraz lędźwiowego odcinka kręgosłupa,
- Stenoza (zwężenie) kanału kręgowego,
- Choroby przeciążeniowe kręgosłupa,
- Złamania kompresyjne kręgosłupa,
- Rwa kulszowa,
- Rwa udowa,
- Zespoły bólowe kręgosłupa,
- Kręgozmyk,
- Choroby naczyniowe OUN,
- Nowotwory OUN (mózgu, rdzenia kręgowego, kręgosłupa),
- Zespół Chiariego oraz syringomielia,
- Choroba Parkinsona i inne schorzenia układu pozapiramidowego,
- Choroby nerwów obwodowych,
- Wodogłowie.