Pediatra w Szczecinie
dr nauk med. Anna Gilewska – specjalista medycyny rodzinnej, medycyny podróży, pediatrii
konsultacja pediatry– 190,00 zł / płatność w placówce
konsultacja pediatry – 190,00 zł / kup teraz i umów się w dogodnym dla Ciebie terminie
Sprawdź wolne terminy
Znajdź Nas
Dane Kontaktowe Przychodnia PRAMED Sp. z o. o. aleja Wyzwolenia 7 70-552 Szczecin 91 433 61 35 rejestracja@pramed.pl | Godziny Otwarcia pon-pt: 07:30 – 19:00 Rejestracja Telefoniczna 07:30 – 19:00 |
Przychodnia Medyczna Pramed Filia
Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 42 – Wejście od ul. Świętego Ducha
70-203 Szczecin

Pediatra w Szczecinie
Zapraszamy do Przychodni Medycznej Pramed do gabinetu pediatrycznego w Szczecinie. Gwarantujemy szybkie terminy prywatnych wizyt u pediatry, a także zapewniamy, że nasi specjaliści tworzą doświadczony, wykwalifikowany zespół z odpowiednim podejściem do najmłodszych pacjentów.
Czym zajmuje się pediatra?
Pediatra to lekarz, którego zadaniem jest diagnozowanie i leczenie chorób okresu dziecięcego. Do jego gabinetu trafiają dzieci i młodzież od wieku niemowlęcego do 18. roku życia. Pediatria jest niezwykle obszerną gałęzią dziedziny medycyny.
To właśnie pediatra czuwa nad prawidłowym rozwojem dziecka, jest odpowiedzialny za zlecanie i interpretowanie badań okresowych, a także za zlecanie szczepień ochronnych, czy rozpoznawanie zaburzeń rozwojowych.
Specjaliści w zakresie pediatrii są również odpowiedzialni za udzielanie porad rodzicom i opiekunom dotyczących właściwej opieki nad dziećmi oraz profilaktyki chorób, na które w szczególności narażeni są najmłodsi pacjenci.
Wizyta u pediatry może wiązać się ze stresem nie tylko ze strony dziecka, ale i rodzica, dlatego tak ważne jest wybranie gabinetu, w którym spotkają się oni z cierpliwością, empatią, zrozumieniem i odpowiednim podejściem w przypadku braku chęci współpracy ze strony malucha.
Kiedy udać się na wizytę do pediatry?
Do pediatry należy udać się w przypadku, gdy stan dziecka daje powody do obaw. Najczęściej są to:
- podwyższona temperatura ciała;
- nadmierna senność;
- markotność;
- kaszel, katar;
- nadmierna płaczliwość;
- osowiałość dziecka;
- nadmierne ślinienie się;
- brak apetytu;
- wysypki i inne zmiany skórne;
- brak reakcji na bodźce, takie jak gesty, głos, mimika;
- wzdęty brzuszek;
- biegunki;
- zaparcia;
- wymioty;
- opóźniony rozwój ruchowy;
- trudności w koncentracji i zapamiętywaniu;
- kłopoty ze ssaniem piersi i smoczka;
- zezowanie;
- nadpobudliwość.
Choroby wieku dziecięcego – co leczy pediatra?
Dzieci uczęszczające do żłobków, przedszkoli i szkół narażone są na kontakt z różnego rodzaju wirusami i bakteriami, które mogą wywoływać choroby. Młodsze dzieci są niestety mniej odporne, a do zakażenia dochodzi głównie drogą drogą kropelkową lub przez dotykanie tych samych przedmiotów. Należy wiedzieć, że układ odpornościowy u dzieci kształtuje się dzięki przechodzeniu i pokonywaniu infekcji. Izolowanie dzieci od grupy rówieśników w celu uniknięcia zakażenia może paradoksalnie bardziej zaszkodzić, niż pomóc.
Najczęstsze choroby i przypadłości wieku dziecięcego to:
- angina;
- odra;
- ospa;
- różyczka;
- świnka;
- rotawirusy;
- pneumokoki.
Jak wygląda pierwsza wizyta kontrolna u pediatry?
Pierwsza wizyta kontrolna u pediatry rozpoczyna się od ważenia i mierzenia dziecka. Lekarz bada pod względem wizualnym ciemiączko, skórę oraz mięśnie dziecka. W razie wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości w tym zakresie, pediatra kieruje dziecko do odpowiedniego specjalisty, który zleci poszerzoną diagnostykę.
W celu umówienia wizyty u pediatry skontaktuj się z rejestracją naszej przychodni.
Gabinet pediatryczny charakteryzuje się tym, że jest on przystosowany do przyjmowania dzieci i młodzieży w wieku od niemowlęcego do 18. roku życia. Lekarze w gabinecie pediatrycznym są odpowiedzialni za diagnozowanie i leczenie chorób okresu dziecięcego oraz za zlecanie i interpretowanie badań okresowych oraz szczepień ochronnych.
Do pediatry należy udać się w przypadku, gdy stan dziecka daje powody do obaw, takie jak podwyższona temperatura ciała, nadmierna senność, markotność, kaszel, katar, nadmierna płaczliwość, osowiałość dziecka, nadmierne ślinienie się, brak apetytu