Psycholog Szczecin

Umów Wizytę

Psycholog Szczecin

Umów Wizytę

Celem działalności psychologa jest dogłębne poznanie i zrozumienie pacjentów. Na podstawie zebranych danych poprzez rozmowę, obserwację pacjenta, wykonanie testów psychologicznych psycholog interpretuje działania pacjentów i jeśli wyniknie potrzeba stara się pomóc w rozwiązaniu ustalonego problemu. Rozróżniamy dwie specjalizacje i zależnie od wybranej psycholog może trudnić się różnorodnymi tematami.

Psycholog kliniczny pracuje z pacjentami u których wykryto zaburzenia zarówno u osób dorosłych jak i dzieci. Na podstawie wykonywanych badań i testów diagnozuje stan pacjenta, ewentualne zaburzenia osobowości, zaburzenia rozwoju, problemy umysłowe. Ma możliwość pracy z osobami będącymi w więzieniach, dzięki jego pracy wielu więźniów poddaje się resocjalizacji.

Drugą specjalizacją jest Psycholog społeczny zajmuje się on testami i badaniami, które mają na celu pokazanie wpływu ludzi i zdarzeń na przekonania i zachowania człowieka. W działaniach które dotyczą poznawania opinii i przekonań społeczeństwa musi pracować z socjologiem, który prowadzi również podobne badania. Jako profesjonalista potrafi kreować i zmieniać postawy swoich podopiecznych, z racji tego często zostaje on negocjatorem lub konsultantem w zdarzeniach stresowych.

Znajdź nas

Przychodnia PRAMED Sp. z o.o.
aleja Wyzwolenia 7
70-552 Szczecin