Psychoonkolog w Szczecinie

Zapraszamy do Przychodni Medycznej Pramed na prywatne wizyty u psychoonkologa w Szczecinie. U nas przyjmuje wykwalifikowany zespół fachowców z zakresu zdrowia psychicznego. 

Czym zajmuje się psychoonkolog?

Psychoonkologia to dziedzina psychologii, stworzona z myślą o pacjentach onkologicznych i ich bliskich. Psychoonkolog stanowi wsparcie w przebiegu leczenia chorych na raka. Skupia się nie tylko na pomocy terapeutycznej, ale także na niezwykle ważnej profilaktyce zdrowia psychicznego pacjentów chorych na nowotwory. Ta nowa gałąź medycyny powstała w oparciu o wiedzę, że kondycja psychiczna w niezwykły sposób powiązana jest z dobrostanem fizycznym i powrotem do zdrowia. 

Kiedy pójść do psychoonkologa?

Z pomocy psychoonkologa mogą korzystać nie tylko pacjenci chorujący na raka, ale także ich rodziny. Nie każdy bowiem wie, jak rozmawiać z pacjentem onkologicznym, który wewnątrz toczy niejedną walkę. 

Do psychoonkologa warto iść jeszcze przed rozpoczęciem leczenia, a więc bezpośrednio po diagnozie, która zawsze jest mniejszym lub większym obciążeniem psychicznym i może doprowadzić do rozwoju objawów depresyjnych. Nowa sytuacja jest trudna dla chorego i jego bliskich czy przyjaciół, dlatego warto być pod opieką terapeutyczną w tym trudnym procesie. Psychoonkolog pomaga także pacjentom w czasie chemioterapii, radioterapii oraz przed i po zabiegach operacyjnych.

W czym może pomóc psychoonkolog?

Psychoonkolog może pomóc pacjentowi w nauce radzenia sobie z trudnymi emocjami i stresem. Pacjenci onkologiczni często doświadczają trudnych objawów depresji, niekiedy także myśli samobójczych. Psychoonkolog może także wytłumaczyć pacjentowi rolę poddania się leczeniu i skłonić go do podjęcia walki.

Niekiedy zdarza się, że pacjent wyleczony z raka nie umie odnaleźć się w sytuacji, żyje w ciągłym strachu, że choroba powróci. W radzeniu sobie z tymi trudnościami może także pomóc psychoonkolog

Masz pytania?

Napisz

Do nas

A small river named Duden flows by their place and supplies it with the necessary regavelialia. It is a paradise.