Pulmonolog Szczecin

Pulmonolog Szczecin

Lekarz specjalista pulmonolog specjalizuje się w diagnostyce, leczeniu i profilaktyce chorób układu oddechowego; zajmuje się leczeniem astmy oskrzelowej, gruźlicy, mukowiscydozy, odmy opłucnej, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, pylicy płuc, sarkoidozy, śródmiąższowej choroby płuc, zapalenia oskrzeli, zapalenia płuc.

Pulmonologia to dziedzina która, zajmuje się diagnostyką, prewencją, a także leczeniem chorób związanych z układem oddechowym – dotyczy to przede wszystkim oskrzeli oraz płuc. Wyróżnia się choroby związane z tym układem, są to między innymi choroby nabyte, zakaźne, oraz wrodzone. Główną przyczyną chorób nabywanych jest wdychanie i przebywanie w miejsca, gdzie powietrze jest silnie zanieczyszczone np. przez dym papierosowy.

 • Konsultacje lekarzy Pulmonolog Szczecin
  • lek. med. Violetta Łapko - Pulmonolog Szczecin
   Przyjmuje:
   Piątek,
   lek. med. Violetta Łapko +

   Alergolog jest specjalistą zajmującym się rozpoznawaniem oraz leczeniem schorzeń spowodowanych wszelkimi uczuleniami. Pacjentom naszej przychodni oferujemy kompleksowe przeprowadzenie diagnostyki oraz specjalistycznego leczenia schorzeń alergicznych.

   W naszym zespole lekarskim znajdziecie Państwo specjalistę z wieloletnim doświadczeniem, który może się również pochwalić bogatym dorobkiem naukowym. Jest nim lekarz med. Violetta Łapko, posiadająca specjalizację drugiego stopnia w zakresie chorób płuc oraz specjalizację pierwszego stopnia w pediatrii.

   W przychodni Pramed udziela konsultacji alergologicznych oraz porad pulmonologicznych. Lek. Violetta Łapko jest także pracownikiem Kliniki Chorób Skórnych i Wenerycznych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie.

   Umów wizytę

Znajdź nas

Przychodnia PRAMED Sp. z o.o.
aleja Wyzwolenia 7
70-552 Szczecin