Naruszenie ciągłości skóry oraz tkanek położonych głębiej w wyniku urazu lub zabiegu chirurgicznego wiąże się z powstaniem blizny. Blizna oprócz zaburzenia estetyki ciała, w wielu przypadkach powoduje także ograniczenie ruchomości pacjenta. Terapia blizny to rodzaj rehabilitacji, przeprowadzanej w celu zmniejszenia jej widoczności oraz poprawy funkcjonalności. Celem terapii blizny jest zniwelowanie dyskomfortu z powodu powstania blizny i pozbycia się uczucia ciągnięcia. 

Terapia blizny – wskazania

Terapia blizny jest przydatna np. po zabiegach chirurgicznych, na skutek których dochodzi do przerwania ciągłości skóry oraz głębiej położonych tkanek. U kobiet, które przeszły np. zabieg mastektomii może występować obrzęk, ból i nieprzyjemne formowanie się blizny. Także badanie diagnostyczne jak biopsja czy drenaż na skutek ingerencji w strukturę skóry mogą powodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości. 

Terapia blizny zastosowanie znajduje także w przypadku blizn powstałych na skutek oparzeń i porodu poprzez cesarskie cięcie. 

Terapia blizny – kiedy rozpocząć?

Terapię blizny należy rozpocząć tak wcześnie, jak to możliwe. W przypadku świeżo powstałych blizn należy uważać, aby nie zaburzyć procesów regeneracyjnych i nie wydłużyć czasu gojenia. Terapia blizny rozpoczyna się od pracy z tkankami sąsiadującymi z blizną. Bezpiecznym jest zachowanie dystansu czasowego od momentu powstania blizny do czasu wygojeniu się rany. Trwa to zazwyczaj około 4 tygodnie.

Dostępne Zabiegi

Terapie specjalistyczne

terapie specjalistyczne

Więcej

Ćwiczenia

Ćwiczenia

Więcej

Masaże

Masaże

Więcej

fizykoterapia

Fizykoterapia

Więcej

Zadaj Pytanie

Zapraszamy do rejestracji telefonicznej pod numerem telefonu 91 433 61 35 lub drogą elektroniczną rejestracja@pramed.pl


  Znajdź nas

  Dane Kontaktowe
  Przychodnia PRAMED Sp. z o. o.
  aleja Wyzwolenia 7
  70-552 Szczecin
  91 433 61 35
  rejestracja@pramed.pl

  Map icon Przychodnia Medyczna Pramed Filia

  Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 42 – Wejście od ul. Świętego Ducha
  70-203 Szczecin

  Godziny Otwarcia
  pon-pt: 07:30 – 19:00

  Rejestracja Telefoniczna
  08:00 – 19:00

  Zadzwoń Teraz
  125
  Twój Koszyk